Emma Răducanu, în turul trei la Indian Wells – Calificare după 23 de minute

Emma Răducanu a avut parte de un meci scurt în turul al doilea de la Indian Wells, britanica profitând de abandonul adversarei pentru a avansa în turneu.

>> Sorana Cîrstea, eliminată prematur de la Indian Wells 2024 – Set pierdut cu 6-0 După doar 23 de minute de la startul partidei, Dayana Yastremska (cap de serie 30) a fost nevoită să abandoneze din cauza unor probleme la stomac.

La acel moment, scorul era 4-0 și 15-0 pentru Emma.

Beneficiară a unui wildcard, Răducanu (21 de ani) face astfel pasul în turul al treilea de la Indian Wells 2024, fază a competiției unde va da peste a doua favorită a întrecerii: Aryna Sabalenka.

Sportiva din Belarus (campioană în acest an la Australian Open – al doilea titlu consecutiv) a trecut de americanca Peyton Sanders, locul 64 mondial, scor 6-7(2), 6-2, 7-6(6).

Get well soon, Dayana 🤞Down 4-0 in the first set, Dayana Yastremska was forced to retire against Emma Raducanu.

Raducanu advances into the third round at Indian Wells.

#TennisParadise pic.

com/gJ3GrW7xZEBNP Paribas Open este un turneu din categoria WTA 1000 ce se desfășoară în perioada 6-17 martie.

Se joacă pe suprafață hard și este dotat cu premii totale în valoare de $8,995,555.