VIDEO Barcelona, salvată de super golul marcat de Lamine Yamal

FC Barcelona a avut nevoie de o execuție superbă a lui Lamine Yamal pentru a se impune în meciul contra celor de la Mallorca, scor 1-0.

Duelul a făcut parte din etapa cu numărul XXVIII din LaLiga.

Catalanii au irosit un penalti în minutul 22, prin Ilkay Gundogan, iar deblocarea tabelei a venit târziu, în minutul 73, atunci când talentatul Lamine Yamal a înscris cu un șut aproape de vinclu.

În urma acestui succes la limită, Barcelona a acumulat 61 de puncte, aflându-se provizoriu la 5 lungimi distanță în urma liderului Real Madrid.

LaLiga, clasament1 Real Madrid 66 puncte / 27 meciuri2 FC Barcelona 61 / 28 meciuri 3 Girona 59 / 27 meciuri 4 Atletico Madrid 55 / 27 meciuri 5 Athletic Bilbao 50 / 27 meciuri 6 Betis 42 puncte / 27 meciuri 7 Real Sociedad 40 / 27 meciuri.

.

18 Cadiz 19 / 27 meciuri 19 Granada 14 / 26 meciuri20 Almeria 9 / 27 meciuri.

Vor avea loc sâmbătăValencia – Getafe (ora 15:00)Cadiz – Atletico Madrid (17:15)Granada – Real Sociedad (19:30)Girona – Osasuna (22:00)Se vor disputa duminicăAlaves – Vallecano (15:00)Las Palmas – Athletic Bilbao (17:15)Real Madrid – Celta Vigo (19:30)Betis – Villarreal (22:00) Rezumatul partidei dintre FC Barcelona și Mallorca*Golul marcat de poate fi văzut de la 2:28