Premier League: Manchester United rupe seria înfrângerilor – Salvată de două penaltiuri

Manchester United a trecut repede peste șocul înfrângerii din derbiul orașului cu City și s-a impus în fața celor de la Everton, scor 2-0, în runda a 28-a din Premier League.

După două înfrângeri consecutive cu Fulham și Manchester City, formația antrenată de Erik ten Hag a câștigat pe Old Trafford meciul cu Everton.

Alejandro Garnacho a fost jucătorul providențial în acest meci, reușind să obțină un penalti transformat de Bruno Fernandes în minutul 12.

În minutul 36, tânărul atacant argenitian a scor o nouă lovitură de la 11 metri, de această dată Rashford asumându-și transformarea.

Rezultatul consolidează locul al șaselea pentru Manchester United, care s-a apropiat la trei puncte de Tottenham, ultima echipă care ocupă o poziție de cupe europene.

Manchester United – Everton 2-0 Bournemouth – Sheffield / sâmbătă 17:00 Crystal Palace – Luton Town / sâmbătă 17:00 Wolverhampton – Fulham / sâmbătă 17:00 Arsenal – Brentford / sâmbătă 19:30 Aston Villa – Tottenham / duminică 15:00 Brighton – Nottingham / duminică 16:00 West Ham – Burnley / duminică 16:00 Liverpool – Manchester City / duminică 17:45 Chelsea – Newcastle / luni 22:00 1.