Dennis Man, încă un gol pentru Parma – Tricolorul a atins o bornă impresionantă

Dennis Man a ajuns la golul cu numărul 11 în acest sezon pentru Parma, în partida câștigată de echipa sa cu scorul de 2-1 în fața Bresciei, în runda cu numărul 29 din Serie B.

Înaintea duelului dintre Parma și Brescia, încheiat cu scorul de 2-1 în etapa a 29-a din Serie B, Dennis Man a fost omagiat pentru cele 100 de meciuri jucate în tricoul galben-albastru.

Brescia a deschis scorul după 16 minute prin Jallow, iar Benedyczak putea aduce egalarea în minutul 41, dar a irosit o lovitură de la 11 metri.

Dennis Man a ieșit la rampă în minutul 52, când a reușit egalarea cu al unsprezecelea său gol din acest sezon.

Finalul a fost unul încins, oaspeții rămânând în inferioritate numerică după eliminarea lui Huard, iar Parma reușind să înscrie în minutul 89 prin Del Prato.

Parma este lider în Serie B cu 62 de puncte, cu nouă mai mult decât următoarea clasată Cremonese și zece peste Como.

co/et0UG4Yh1kOur main Man gets one back for us! WE DON’T QUIT! 🔥🔥🔥💛💙1⃣-1⃣🔵⚪️ (51′) pic.