VIDEO SuperLiga: CFR Cluj urcă pe locul secund al clasamentului – Victorie obținută în prelungiri

CFR Cluj a învins pe final FC Hermannstadt, scor 1-0, revenind provizoriu pe locul secund al clasamentului SuperLigii, după primele partide ale ultimei runde a sezonului regular.

>> VIDEO SuperLiga: Universitatea Cluj, FC Hermannstadt și UTA au ratat calificarea în play-offMeciul din Gruia a început cu un moment emoționant dedicat lui Mario Camora.

Căpitanul celor de la CFR Cluj a jucat meciul cu numărul 500 pentru ardeleni, fiind jucătorul care a bifat cele mai multe apariții în tricoul alb-vișiniu.

Pe teren, formația lui Adrian Mutu a trăit periculos, mai ales în repriza secundă.

Hermannstadt a trecut în câteva rânduri pe lângă deschiderea scorului prin Balaure, Neguț sau Opruț, care nu au nimerit ținta.

Singurul gol a fost înscris de Philip Otele în minutul al treilea al prelungirilor, cu un șut din unghi după un corner executat scurt de Deac.

CFR Cluj acumulează 53 de puncte, cu unul mai mult decât Rapid, care va juca sâmbătă în fața liderului FCSB.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CFR Cluj și FC Hermannstadt.

CFR Cluj – FC Hermannstadt 1-0Dinamo – UTA 1-0Petrolul – Sepsi 1-2FC Voluntari – Universitatea Cluj 0-0FC Botoșani – Farul 0-0Oțelul Galați – Poli Iași / sâmbătă 18:00 Rapid – FCSB / sâmbătă 20:00 U Craiova 1948 – Univeristatea Craiova / duminică 20:45 1.