Meciul dintre U-BT Cluj-Napoca și London Lions din sferturile EuroCup se joacă în 13 martie

U-Banca Transilvania și-a aflat adversara din sferturile de finală ale BKT EuroCup.

Baschetbaliștii vor da peste London Lions în această importantă fază a competiției.

Partida va avea loc miercuri, 13 martie, la BTarena, iar fluierul de start se va da la ora 19:00.

Interesul este unul extrem de crescut pentru acest meci, astfel că biletele comercializate pe platforma online a clubului s-au epuizat în mai puțin de 3 ore.

London Lions s-a calificat în sferturile de finală ale EuroCup după ce a învins-o aseară, într-o manieră clară, pe Turk Telekom, scor 100-77.

Britanicii au controlat în totalitate întâlnirea, marcând 60 de puncte până la pauză.

Deși Wallace și Palmer s-au străduit să limiteze din diferență, London Lions a oferit o prestație convingătoare și nu a întâmpinat emoții.

Din tabăra viitorilor adversari s-a remarcat pivotul Gabe Olaseni, care a izbutit 18 puncte, 8 recuperări și o pasă decisivă.

Cel mai bun marcator al învingătorilor a fost însă David Nwaba, autor a 19 puncte, 4 recuperări și 3 assist-uri.