Liga 2: CSC Dumbrăvița, victorie dramatică la Chiajna

CSC Dumbrăvița a obținut primul succes din anul 2024 în liga secundă a României, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Concordia Chiajna, în primul meci al rundei a 18-a.

Concordia Chiajna a pierdut pe teren propriu duelul cu CSC Dumbrăvița, în primul meci al rundei a 18-a din liga secundă a României.

Partida a avut ocazii de poartă de ambele părți, însă reușita de 1-0 a venit abia în minutul 88.

Paulevici a reușit să profite de o greșeală a lui Scarlatache și l-a învins pe Oncescu.

Mai mult decât atât, în al treilea minut de prelungire, Pîrvulescu a comis un penalty și a fost eliminat.

De la punctul cu var, Ghinescu a transformat fără probleme.

JoiConcordia Chiajna – CSC Dumbrăvița 0-2Sâmbătă CSM Reșița – FC Buzău ACS Viitorul Târgu-Jiu – CSM SlatinaTunari – CSC 1599 ȘelimbărChindia Târgoviște – CSM Alexandria Metaloglobus București – Unirea DejCorvinul Hunedoara – FC Argeș Duminică Progresul Spartac – Unirea Slobozia Csikszereda – Ceahlăul Piatra Neamț Luni CS Mioveni – CSA Steaua București1.