VIDEO LaLiga: Echipa lui Ianis Hagi, al cincilea meci fără succes – Românul a intrat pe final

Deportivo Alaves a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie în LaLiga, după ce a pierdut luni seară duelul cu Osasuna, scor 1-0, în ultimul joc al etapei cu numărul 27.

Cu Ianis Hagi pe banca de rezerve, Deportivo Alaves nu a găsit nici de această dată drumul spre victorie în campionatul Spaniei.

Formația unde evoluează jucătorul român s-a deplasat în etapa cu numărul 27 la Osasuna și a pierdut la limită partida.

Jocul a fost într-un echilibru perfect până în minutul 76, când Budimir a deschis scorul din pasa lui Ruben Garcia.

Ianis Hagi a fost introdus și el pe teren în minutul 86, în locul lui Luis Rioja, însă internaționalul român nu a reușit să influențeze în vreun fel rezultatul final.

Cu acest eșec, Alaves rămâne pe locul 13 în LaLiga, cu 29 de puncte în 27 de etape.

Rezumatul partidei dintre Osasuna și Deportivo Alaves:Celta Vigo – Almeria 1-0Sevilla – Real Sociedad 3-2Rayo Vallecano – Cadiz 1-1Getafe – Las Palmas 3-3Valencia – Real Madrid 2-2Villarreal – Granada 5-1Atletico Madrid – Real Betis 2-1Mallorca – Girona 1-0Athletic Bilbao – FC Barcelona 0-0Osasuna – Deportivo Alaves / luni, ora 22:00.