VIDEO SuperLiga: Remiză între Gică Hagi și Adrian Mutu

Farul Constanța și CFR Cluj au încheiat la egalitate duelul de la Ovidiu, scor 1-1, în etapa cu numărul 29 a SuperLigii României.

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Farul Constanța a scăpat printre degete victoria în duelul cu CFR Cluj, în ciuda faptului că a dominat jocul de la Ovidiu.

În minutul 23 al partidei, constănțenii au avut o dublă ocazie de a deschide scorul.

Rivaldinho s-a împiedicat în momentul șutului, iar Louis Munteanu a fost blocat în ultimul moment.

7 minute mai târziu, Munteanu a trecut din nou pe lângă deschiderea scorului, însă șutul său a fost respins de Ajeti de pe linia porții.

Portarul CFR-ului a intervenit salvator și la un alt șut trimis de Louis Munteanu.

În a doua repriză, echipa pregătită de Adrian Mutu a fost aproape de a marca prin Cristi Manea, însă Buzbuchi a respins șutul acestuia.

În minutul 65, Ronaldo Deaconu a punctat pentru 1-0, după o deviere bună a lui Louis Munteanu.

Ajeti a restabilit egalitatea în minutul 83, cu un șut splendid, în urma unei lovituri de colț.

Poli Iași – Dinamo București 0-0UTA Arad – FC U Craiova 1948 3-2Hermannstadt – Oțelul Galați 4-1Farul Constanța – CFR Cluj 1-1Universitatea Cluj – FC Botoșani / duminică, ora 14:30FCSB – Petrolul Ploiești / duminică, ora 20:30Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Voluntari / luni, ora 17:00Universitatea Craiova – Rapid București / luni, ora 20:00.