VIDEO SuperLiga: Hermannstadt, succes în fața Oțelului – Se încinge lupta la play-off

Hermannstadt a obținut un succes important în lupta pentru un loc în play-off, reușind să se impună în duelul cu Oțelul Galați, scor 4-1, în etapa cu numărul 29 din SuperLiga României.

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Oaspeții au început excelent partida și au deschis scorul în minutul 12 prin Teles.

Ianis Stoica a restabilit egalitatea 14 minute mai târziu, iar Paraschiv a stabilit scorul primei reprize (min 44), din lovitură de la 11 metri.

În a doua repriză, același Ianis Stoica a majorat avantajul gazdelor, în minutul 49.

Scorul final a fost stabilit de Neguț, care a marcat pentru 4-1 în minutul 87.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Hermannstadt și Oțelul GalațiPoli Iași – Dinamo București 0-0UTA Arad – FC U Craiova 1948 3-2Hermannstadt – Oțelul Galați 4-1Farul Constanța – CFR Cluj / sâmbătă, ora 20:00Universitatea Cluj – FC Botoșani / duminică, ora 14:30FCSB – Petrolul Ploiești / duminică, ora 20:30Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Voluntari / luni, ora 17:00Universitatea Craiova – Rapid București / luni, ora 20:00.