VIDEO Surpriză mare în semifinale la ATP Dubai – Campionul en-titre a fost eliminat

Daniil Medvedev a fost eliminat în semifinalele turneului ATP de la Dubai, după ce a fost învins în două seturi de Ugo Humbert, scor 7-5, 6-3.

>> VIDEO ATP Dubai: Al doilea favorit, descalificat pentru injurii în limba rusă – Cine este primul finalist Ugo Humbert este cel de-al doilea finalist al turneului ATP de la Dubai.

Jucătorul clasat pe locul 18 în ierarhia ATP a produs surpriza și l-a eliminat pe campionul en-titre Daniil Medvedev (4 ATP), în urma unui meci ce a durat o oră și 51 de minute.

Living the Dubai DREAM 👏@HumbertUgo defeats top seed Medvedev 7-5 6-3 to seal a #DDFTennis final clash with Bublik! 🏆 pic.

com/fy3DU00W2tAstfel, Humbert va juca finala împotriva lui Alexander Bublik (23 ATP), cel care a beneficiat de descalificarea lui Andrey Rublev (5 ATP).

Finala se va juca sâmbătă, pe data de 2 martie, de la ora 14:30.

Dubai Tennis Championships este un turneu din categoria ATP 500, ce se desfășoară în perioada 26 februarie – 2 martie.

Se joacă pe suprafață hard și este dotat cu premii totale în valoare de $2,941,785.

Campionul en-titre este Daniil Medvedev.