VIDEO SuperLiga: Remiză în Copou între Poli Iași și Dinamo

Poli Iași și Dinamo au remizat în Copou, scor 0-0, în deschiderea etapei cu numărul 29 din SuperLiga României.

>> Absență importantă pentru CFR Cluj la meciul cu Farul Constanța >> Florinel Coman, la un pas de transferul carierei – Clubul dispus să îi achite clauza de reziliere Prima repriză a partidei din Copou a fost săracă în ocazii de poartă.

Itu a fost aproape de a deschide scorul în minutul 12, dar șutul său a ajuns în brațele lui Golubovic.

La cealaltă poartă, Abdallah a trecut și el pe lângă gol, după ce mingea deviată de acesta s-a dus pe lângă.

În a doua repriză, dinamoviștii au irosit mari șanse de a marca, prin Abdallah, care nu a fost în cea mai bună zi a sa la finalizare.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Poli Iași și Dinamo BucureștiPoli Iași – Dinamo București 0-0SâmbătăUTA Arad – FC U Craiova 1948Hermannstadt – Oțelul GalațiFarul Constanța – CFR ClujDuminicăUniversitatea Cluj – FC BotoșaniFCSB – Petrolul PloieștiLuniSepsi Sfântu Gheorghe – FC VoluntariUniversitatea Craiova – Rapid București1.