Liga 2: FC Buzău, victorie importantă în lupta pentru promovare

FC Buzău a deschis etapa cu numărul 17 din Liga 2 și s-a impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Corvinul Hunedoara.

FC Buzău a început cu dreptul anul 2024 și a obținut al doilea succes consecutiv în Liga 2.

Buzoienii s-au impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Corvinul Hunedoara, la capătul unui meci bun făcut de gazde.

Rădulescu a deschis scorul pentru Buzău după numai 8 minute, iar Dumitru a majorat avantajul gazdelor 3 minute mai târziu, din lovitură de la 11 metri.

În a doua repriză, Rădulescu a comis un penalty, iar Coman a redus din diferență (min 54) de la punctul cu var.

FC Buzău – Corvinul Hunedoara 2-1SâmbătăMetaloglobus București – Concordia ChiajnaUnirea Dej – Chindia TârgovișteCSM Alexandria – TunariCSM Slatina – CSM ReșițaFC Argeș – Progresul SpartacCeahlăul Piatra Neamț – CSC DumbrăvițaUnirea Slobozia – CsikszeredaDuminicăCSC 1599 Șelimbăr – CS MioveniMarțiCSA Steaua București – ACS Viitorul Târgu-Jiu1.