SuperLiga: Remiză spectaculoasă între U Craiova 1948 și Poli Iași

Patru goluri au fost înscrise în meciul dintre U Craiova 1948 și Poli Iași (etapa 28 din SuperLiga), dar doar două au fost validate și scorul final a fost 1-1.

Gruparea lui Adrian Mititelu a deschis scorul prin nigerianul Jibril Ibrahim (’19), iar oaspeții au egalat prin tunisianul Adel Bettaieb (’45+1).

Ambele echipe au avut câte un gol anulat în repriza secundă: Poli Iași prin suedezul Kevin Kabran (’56 – ofsaid), iar U Craiova 1948 prin belgianul Sekou Sidibe (’76 – henț).

Mihai Bordeianu (Poli Iași) a fost eliminat în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaș galben.

În urma acestui rezultat, cele două echipe sunt vecine în clasament (câte 31 de puncte): oltenii ocupă locul 12, iar moldovenii se află pe locul 13.

U Craiova 1948 – Poli Iași 1-1Dinamo București – FC Hermannstadt / marți, ora 18:30Oțelul Galați – CFR Cluj / marți, ora 21:00Universitatea Cluj – Farul Constanța / miercuri, ora 18:30Rapid București – UTA Arad / miercuri, ora 21:00FC Botoșani – Sepsi Sf.

Gheorghe / joi, ora 16:15Petrolul Ploiești – Universitatea Craiova / joi, ora 18:30FC Voluntari – FCSB / joi, ora 21:00.