Revelația din LaLiga continuă cursa de urmărire a lui Real Madrid

Girona s-a impus în duelul cu Rayo Vallecano, scor 3-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 26 din LaLiga.

Girona continuă cursa de urmărire a lui Real Madrid, după un nou succes obținut în campionatul Spaniei.

Formația antrenată de Michel s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Rayo Vallecano.

Viktor Tsygankov a deschis scorul pentru gazde (min 52), iar Savio a majorat avantajul în minutul 90+1.

Același Savio a realizat dubla și a stabilit scorul final, 4 minute mai târziu.

Oaspeții au rămas și în inferioritate numerică în minutul 76, după ce Pep Chavarria a primit două cartonașe galbene într-un minut.

Andrei Rațiu a fost pe banca de rezerve a oaspeților și nu a introdus pe teren pe parcursul partidei.

Real Sociedad – Villarreal 1-3Barcelona – Getafe 4-0Alaves – Mallorca 1-1Almeria – Atletico Madrid 2-2Cadiz – Celta Vigo 2-2Betis – Athletic Bilbao 3-1Las Palmas – Osasuna 1-1Real Madrid – Sevilla 1-0Girona – Vallecano 3-01.