VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova, victorie grea în fața Voluntariului

Universitatea Craiova a obținut al doilea succes din anul 2024 în SuperLiga României, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la FC Voluntari, în etapa cu numărul 27.

>> Amenzi usturătoare pentru fotbaliștii Rapidului care au petrecut după înfrângerea cu Poli Iași >> Dorinel Munteanu și-a aflat pedeapsa după ce l-a jignit pe arbitrul asistent Ionel Valentin Dumitru *Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Formația antrenată de Ivaylo Petev a început tare partida și a lovit bara după doar două minute, prin Alexandru Crețu.

5 minute mai târziu, oltenii au reușit să deschidă scorul, grație reușitei lui Baiaram, care a reluat în plasă cu o lovitură de cap.

La faza imediat următoare, oaspeții au restabilit egalitatea prin Dumiter, dar golul acestuia a fost anulat pentru ofsaid.

În a doua repriză, ilfovenii au primit o lovitură de la 11 metri, iar Popescu a marcat de la punctul cu var (min 54).

Gazdele au dat lovitura de grație în minutul 84, la o fază la care Maldonado a punctat din centrarea lui Mitriță.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Universitatea Craiova și FC Voluntari1.