VIDEO LaLiga: Real Madrid, victorie obținută greu în fața Sevillei

Real Madrid a avut parte de un meci dificil cu Sevilla, dar a reușit să se impună la limită, scor 1-0, și să se desprindă în fruntea clasamentului din LaLiga.

În minutul 10, Real a trimis mingea în poartă prin Lucas Vasquez, dar reușita a fost anulată de VAR pentru un fault al lui Nacho Fernandez.

Madrilenii au fost aproape de gol la începutul reprizei secunde (Valverde a lovit bara ’49), iar singurul gol al partidei a fost marcat de Luka Modric (’81).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Real Madrid și Sevilla.

Isidro Diaz de Mera, arbitrul partidei, s-a accidentat și a fost înlocuit de cel de-al patrulea oficial (Carlos Fernandez Buergo).

Sigue la plaga de lesiones en el Madrid, esta vez le ha tocado al árbitro Diaz de Mera.

pic.

com/4XfEy6iLLdGrație acestui succes, Real Madrid a acumulat 65 de puncte şi s-a distanțat la opt lungimi de FC Barcelona (locul 2).

Podiumul este completat de Girona (56 de puncte, un meci mai puțin disputat).

De cealaltă parte, FC Sevilla ocupă locul 15 (24 de puncte).

Real Sociedad – Villarreal 1-3Barcelona – Getafe 4-0Alaves – Mallorca 1-1Almeria – Atletico Madrid 2-2Cadiz – Celta Vigo 2-2Betis – Athletic Bilbao 3-1Las Palmas – Osasuna 1-1Real Madrid – Sevilla 1-0Girona – Vallecano / luni, ora 22:00.