Liga 2: CSC Șelimbăr revine în fruntea ierarhiei – Rezultatele etapei și clasamentul

CSC Șelimbăr a debutat cu o victorie categorică în noul an, scor 3-0 pe terenul celor de la Viitorul Târgu Jiu și a revenit în fotoliul de lider după etapa cu numărul 16 din Liga secundă.

Formația antrenată de Claudiu Niculescu a reușit o victorie categorică pe terenul Viitorului Târgu Jiu, chiar dacă la pauză tabela arăta scor alb.

Soare a deschis scorul în minutul 53, iar prelungirile partidei au adus liniștea sibienilor, după încă două goluri marcate de Visic și Rotund.

CSC Șelimbăr revine pe prima poziție a clasamentului ligii secunde, dar nu are drept de promovare din cauza formei de organizare.

Într-o altă partidă a zilei, Gloria Buzău a surclasat Progresul Spartac, scor 5-1 și își consolidează poziția a cincea a clasamentului.

Concordia – Ceahlăul 1-2Corvinul – CSM Slatina 3-0 CS Mioveni – Alexandria 1-0 CSC Dumbrăvița – Unirea Slobozia 0-2CSM Reșița – CSA Steaua București 3-1CS Tunari – Unirea Dej 0-1Chindia Târgoviște – Metaloglobus București 0-0Progresul Spartac – Gloria Buzău 1-5Viitorul Tg.

Jiu – CSC Șelimbăr 0-3Luni, 26 februarie Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeș (de la ora 17:00).