VIDEO SuperLiga: UTA Arad, victorie importantă în lupta pentru play-off

UTA a obținut un succes important în economia luptei pentru ocuparea unui loc de play-off, formația pregătită de Mircea Rednic trecând, scor 1-0, la Arad, de Petrolul Ploiești (duel contând pentru etapa a XXVII-a).

>> Mircea Rednic, internat în spital – În urmă cu 6 luni antrenorul a suferit un infarct Unicul gol a fost marcat de Marcelo Freitas, în prelungirile primei reprize (45+1).

În urma acestui succes, UTA urcă în clasament până pe locul 7, cu 37 de puncte, în timp ce Petrolul coboară pe 8 (35 de puncte).

Echipe:UTA: Fl.

Iacob – Căpuşă, Stolnik, Benga, Diogo Rodrigues – De Freitas, Fabry (V.

Morar 60), C.

Mihai (A.

David 76) – Micovschi (A.

Lopez76), Luckassen (Tudorie 60), Omondi (Joao Pedro 90+4).

Antrenor: Mircea RednicPetrolul: Zima – Garutti, Seto (Jyry 86), Huja – L.

Dumitriu (D.

Radu76), Hanca (Irobiso 60), Jair, Ţicu – Işfan (Grozav 60), Berisha, Al.

Musi (M.

Bratu 60).

Antrenor: Florin PîrvuCartonaşe galbene: Benga 49, A.

David 90+3, Tudorie 90+7 / Berisha 25, Ţicu 55*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul.

FC Hermannstadt – U Craiova 1948 1-0CFR Cluj – Dinamo 4-0UTA – Petrolul Ploiești 1-0Farul – Oțelul Galați / sâmbătă 17:00 Poli Iași – Rapid / sâmbătă 20:00 Sepsi – Universitatea Cluj / duminică 14:00 FCSB – FC Botoșani / duminică 20:00 Universitatea Craiova – FC Voluntari / luni 20:00 1.