VIDEO SuperLiga: Remiză între Farul și Oțelul Galați – Gol de generic marcat la Constanța

Farul Constanța și Oțelul au terminat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, partida din etapa cu numărul XXVII a SuperLigii.

Campioana e aproape sigură de locul în play-off, în timp ce gălățenii sunt tot mai departe.

Farul Constanța a mai făcut un pas spre calificarea matematică în play-off, după punctul obținut în fața gălățenilor.

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 31, dintr-o lovitură de la 11 metri acordată de arbitru după vizionarea imaginilor VAR.

Egalarea a venit în minutul 67, când Federic Maciel a vrut să centreze, iar mingea lobată l-a surprins pe Buzbuchi și s-a dus în vinclu.

După acest rezultat, Farul acumulează 41 de puncte, dar poate pierde locul al patrulea în cazul unei victorii a Universității Craiova.

Fără Dorinel Munteanu pe bancă, Oțelul rămâne pe locul 11, cu 32 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Farul Constanța și Oțelul Galați.

FC Hermannstadt – U Craiova 1948 1-0CFR Cluj – Dinamo 4-0UTA – Petrolul Ploiești 1-0Farul – Oțelul Galați 1-1 Poli Iași – Rapid / sâmbătă 20:00 Sepsi – Universitatea Cluj / duminică 14:00 FCSB – FC Botoșani / duminică 20:00 Universitatea Craiova – FC Voluntari / luni 20:00 1.