Premier League: Manchester United, înfrângere dramatică în prelungiri

După patru victorii consecutive, Manchester United a pierdut la limită duelul de pe teren propriu cu Fulham, scor 1-2, în etapa a 26-a din Premier League.

Deși formația lui Erik ten Hag părea că și-a regăsit ritmul după victoriile din ultimele etape, Fulham a produs surpriza chiar pe Old Trafford.

Oaspeții au deschis scorul abia în minutul 65, după șutul în forță al lui Bassey din interiorul careului.

United a egalat în penultimul minut regulamentar prin Maguire, care a reluat în plasă o respingere greșită a portarului Leno.

A venit însă al șaptelea minut al prelungirilor, iar Fulham a dat lovitura prin Iwobi, care a finalizat cu o execuție la colțul scurt un contraatac purtat excelent în partea dreaptă de Traore.

Înfrângerea o lasă pe Manchester United în afara locurilor de cupe europene.

În cazul unei victorii, „diavolii” ar fi egalat la puncte pe Tottenham.