WTA Dubai: Favorita numărul trei, eliminată în sferturi – Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminată în sferturile turneului WTA de la Dubai, după ce a fost învinsă în trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

>> Sorana Cîrstea, prima reacție după revenirea carierei și calificarea în semifinalele WTA Dubai Anna Kalinskaya (40 WTA) s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Dubai.

Jucătoarea clasată pe locul 40 în ierarhia mondială a învins-o în trei seturi pe Coco Gauff (3 WTA), în urma unui meci ce a durat două ore și 15 minute.

Kalinskaya a pierdut primul set cu scorul de 6-2, dar a revenit impresionant și s-a impus în cele din urmă.

From qualifying to the semifinals 🔥Anna Kalinskaya stuns No.

3 seed Gauff 2-6, 6-4, 6-2 and will face world No.

1 Swiatek for a place in the Dubai final!#DDFTennis pic.

com/lCwkOj8D3FÎn semifinale, aceasta o va înfrunta pe Iga Swiatek (1 WTA), cea care a trecut de Qinwen Zheng (7 WTA).

Jasmine Paolini – Elena Rybakina (4) – neprezentare RybakinaMarketa Vondrousova (7) – Sorana Cîrstea 6-2, (1)6-7, 2-6Iga Swiatek (1) – Qinwen Zheng (6) 6-3, 6-2Coco Gauff (3) – Anna Kalinskaya 6-2, 4-6, 2-6Iga Swiatek (1) – Anna KalinskayaJasmine Paolini – Sorana CîrsteaDubai Duty Free Tennis Championships se dispută în perioada 18-24 februarie, pe hard, face parte din categoria „WTA 1000” și are premii totale în valoare de $3.

211.

715.

Simona Halep a câștigat turneul în 2015 și 2020, iar campioana en-titre este Barbora Krejcikova.