Premier League: Victorie la limită pentru Manchester City, care urcă pe locul al doilea

Manchester City a urcat pe poziția secundă a clasamentului din Premier League, după victoria cu scorul de 1-0 în fața celor de la Brentford, într-o partidă restantă din etapa a 18-a.

Formația antrenată de Pep Guardiola a trecut repede peste remiza cu Chelsea din urmă cu trei zile.

În partida de pe teren propriu în fața celor de la Brentford, Erling Haaland a marcat unicul gol al partidei în minutul 71, după un contraatac în viteză și o ezistare în apărarea adversă.

Golgheterul norvegian a punctat din nou în minutul 80, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Rezultatul o duce pe Manchester City pe locul al doilea al clasamentului, cu un punct peste Arsenal și unul mai puțin decât liderul Liverpool.