VIDEO Numele lui e Gnohere și a înscris un gol demn de Premiul Puskas în liga secundă din India

Unul dintre cele mai spectaculoase goluri din acest an vine din liga secundă din India și a fost înscris de Gnohere Krizo, atacant ivorian al echipei Real Kashmir.

În minutul 66 al partidei cu Churchill Brothers, portarul Shabir a degajat, iar mingea a ajuns la Krizo, după ce a fost lovită cu capul de câte un jucător de la fiecare echipă.

Aflat cu spatele la poartă, ivorianul a preluat pe coapsă, a evitat un adversar jonglând, nu a lăsat mingea să cadă și a înscris cu o execuție spectaculoasă.

Scorul final a fost 2-0 pentru Real Kashmir, după ce ivorianul Kamo Bayi a înscris în minutul 90+9.

Un alt Gnohere, Harlem, a evoluat pentru Dinamo (2015-2017) și FCSB (2017-2020).

Rezumatul partidei dintre Churchill Brothers și Real Kashmir:*Golul lui Gnohere Krizo poate fi văzut la 03:22