SuperLiga: FCSB, pas greșit în fața Universității Cluj – Doar șapte puncte față de locul 2

În ultima partidă a rundei cu numărul 26 a SuperLigii, Universitatea Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 0-0, iar distanța dintre lider și locul secund a scăzut la doar șapte puncte.

Fără Pantea și Băluță accidentați, dar cu căpitanul Darius Olaru pe post de vârf de atac, FCSB a câștigat un punct pe terenul Universității Cluj.

Echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău putea deschide scorul în minutul 16, dar Dan Nistor a irosit o lovitură de la 11 metri obținută tot de el.

Ștefan Târnovanu a fost eroul roș-albaștrilor, având două intervenții excelente în fața lui Nistor la aceeași fază.

Vicecampioana a dominat partida, dar repriza secundă a adus mai multe contraatacuri periculoase ale ardelenilor, rămase însă fără rezultat pe tabela de marcaj.

Formația antrenată de Elias Charalabous rămâne lider detașat cu 55 de puncte, dar distanța față de Rapid a scăzut la doar șapte puncte, în timp ce Universitatea Cluj urcă pe poziția a opta, cu 34 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Universitatea Cluj și FCSB.

Petrolul – Poli Iași 2-1 Rapid – FC Hermannstadt 2-0FC Voluntari – UTA 0-1U Craiova 1948 – CFR Cluj 1-3 FC Botoșani – Universitatea Craiova 2-2Dinamo – Oțelul 3-1Sepsi – Farul 0-1Universitatea Cluj – FCSB 0-01.