Serie A: Juventus, pas greșit în lupta pentru titlu

Juventus Torino a făcut un nou pas greșit în campionatul Italiei și a remizat în deplasare la Verona, scor 2-2, în etapa cu numărul 25.

Juventus a ajuns la 4 meciuri consecutive fără succes în Serie A.

Echipa antrenată de Massimiliano Allegri a remizat în deplasare la Verona, într-un meci în care gazdele au condus de două ori.

Folorunsho a deschis scorul pentru Verona în minutul 11 al partidei, însă Juve a restabilit egalitatea până la pauză, după penalty-ul transformat de Dusan Vlahovic (min 28).

În a doua repriză, Noslin (min 52) a adus-o din nou pe Verona în avantaj, însă scorul final a fost stabilit de Rabiot (min 55).

𝗙𝗧An exhilarating game ends in a draw 🤝#VeronaJuve pic.

com/zxKE7f6g5fVineriInter – Salernitana 4-0Torino – Lecce 2-0SâmbătăNapoli – Genoa 1-1Verona – Juventus Torino 2-221:45 Atalanta – SassuoloDuminică13:30 Lazio – Bologna16:00 Udinese – Cagliari16:00 Empoli – Fiorentina19:00 Frosinone – AS Roma21:45 Monza – AC Milan1.