Liderul din Bundesliga, al 22-lea meci fără înfrângere în campionat

Bayer Leverkusen continuă sezonul impresionant în Bundesliga.

Formația antrenată de Xabi Alonso a câștigat în deplasare pe terenul celor de le Heidenheim, scor 2-1, în etapa cu numărul 22.

Formația antrenată de Xabi Alonso a dominat partida și a reușit să deschidă scorul în prelungirile primei reprize, prin Jeremie Frimpong.

În a doua repriză, Amine Adli a majorat avantajul oaspeților (min 81), din pasa lui Florian Wirtz.

Heidenheim a redus din diferență în minutul 87, prin Kleindienst, însă a fost insuficient pentru a obține un rezultat pozitiv.

𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗧𝗶𝗺𝗲 ⏸️ GET IN THERE!!!! ⚫️🔴 A hard worked 3 points! 😮‍💨90+5′ | 1-2 | #FCHB04 #Bayer04 pic.

com/PsaDbAbnolVineriFC Koln – Werder Bremen 0-1SâmbătăHeidenheim – Bayer Leverkusen 1-2Darmstadt – VfB Stuttgart 1-2Hoffenheim – Union Berlin 0-1Mainz – Augsburg 1-0 Wolfsburg – Borussia Dortmund 1-119:30 RB Leipzig – Borussia M’GladbachDuminică16:30 Freiburg – Eintracht Frankfurt18:30 Bochum – Bayern Munchen1.