VIDEO SuperLiga: Remiză dramatică smulsă de UTA Arad cu Botoșani

UTA Arad și FC Botoșani au remizat spectaculos, scor 2-2, în penultimul meci al etapei cu numărul 25 din SuperLiga României.

Botoșănenii au întors rezultatul de la 1-0, dar au fost egalați pe final.

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Botoșănenii au remizat în deplasare pe terenul celor de la UTA Arad, după ce au fost conduși cu 1-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33 al partidei prin Tiberiu Căpușă, care l-a executat pe Ducan cu un șut puternic.

În a doua repriză, moldovenii au răsturnat soarta disputei, grație golurilor înscrise de Enzo Lopez (min 51) și David Gabriel (min 56).

Problemele au continuat pentru echipa antrenată de Mircea Rednic, care a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Ibrahima Conte.

Chiar și așa, arădenii au reușit în cele din urmă să restabilească egalitatea, după golul marcat de Ariel Lopez.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre UTA Arad și FC Botoșani1.