LaLiga: Real Madrid, victorie categorică în fața revelației sezonului

Real Madrid s-a detașat în fruntea clasamentului din Spania, după victoria categorică în fața Gironei, scor 4-0, în etapa cu numărul 24 din LaLiga.

Formația antrenată de Carlo Ancelotti a reușit meciul perfect în fața celor de la Girona.

Real a deschis scorul după doar 6 minute prin Vinicius Junior, iar la pauză s-a intrat cu 2-0, după un nou gol reușit de Jude Bellingham.

Fostul jucător al celor de la Dortmund a punctat și în startul reprizei secunde, iar Rodrygo în minutul 61 a stabilit scorul final.

Avantajul madrilenilor putea să fie și mai mare, Joselu ratând o lovitură de la 11 metri în ultimul minut de joc.

Înfrângerea o lasă pe Girona la cinci puncte de liderul Real Madrid, care are 11 puncte peste a treia clasată, FC Barcelona.