VIDEO SuperLiga: FC Voluntari, remiză la ultima fază, la debutul lui Nicolae Dică

FC Hermannstadt a ratat revenirea pe loc de play-off, după ce a fost egalată la ultima fază de FC Voluntari, scor 1-1, în etapa a 24-a a SuperLigii.

La primul meci cu Nicolae Dică pe banca tehnică, FC Voluntari a salvat în extremis o remiză în fața celor de la FC Hermanndtadt.

Deși au controlat partida la capitolul posesie, ilfovenii au fost dominați clar la numărul de ocazii, sibienii ratând mai multe oportunități de a înscrie.

Daniel Paraschiv a deschis scorul cu o execuție la colțul lung în minutul 31, după o centrare a lui Silviu Balaure.

A fost prima reușită a atacantului celor de la FC Hermannstadt după o pauză de patru luni și jumătate.

În prelungirile partidei, Voluntari a primit o lovitură de la 11 metri, după faultul lui Găman asupra lui Dumiter, după analiza VAR.

Daniel Florea a executat cu siguranță penaltiul, iar ilfovenii câștigă un punct nesperat.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Voluntari și FC Hermannstadt.