Principala favorită, în optimi la Transylvania Open – Rezultatele zilei

În ultima partidă a zile la turneul „WTA 250” de la Cluj-Napoca, olandeza Arantxa Rus (45 WTA) a trecut în două seturi de belgiana Greet Minnen (75 WTA), scor 7-5, 6-1.

>> Transylvania Open 2024: Ana Bogdan s-a calificat în turul al doileaPrincipala favorită la Cluj-Napoca, Arantxa Rus a trecut fără probleme de Greet Minnen în primul tur.

Jucătoarea olandeză a început mai greu primul set, dar și-a impus controlul pe final.

Setul al doilea a fost total la discreția sa, cedând doar un game adversarei din Belgia.

În turul al doilea, Arantxa Rus va întâlni câștigătoarea dintre franțuzoaica Alize Cornet (104 WTA) și belgiana Yanina Wickmayer (83 WTA).

That’s the start the top seed wanted: Arantxa Rus moves safely to the second round in Cluj.

#TO2024 🧛🏻‍♀️🎾 pic.

com/DKu2ViwwAC>> Transylvania Open 2024: Semifinalistă de Grand Slam, înfrângere drastică în runda inauguralăV.

Rus – G.

Minnen 7-5, 6-1 >> WTA Abu Dhabi: Sorana Cîrstea, victorie în fața unei câștigătoare a Turneului Campioanelor>> Sorana Cîrstea a explicat cum a obținut prima victorie după mai bine de 4 luni >> Emma Răducanu, victorie categorică în primul tur la WTA Abu Dhabi – Rezultatele zilei