Liderul din Bundesliga s-a calificat în semifinalele Cupei Germaniei

Leverkusen a obținut marți calificarea în semifinalele Cupei Germaniei, după un meci cu două răsturnări de scor în fața celor de la Stuttgart, încheiat cu scorul de 3-2.

Lider surprinzător în Bundesliga, Leverkusen poate reuși dubla în acest sezon, după victoria care a dus-o în semifinalele Cupei Germaniei.

În partida de pe BayArena cu Stuttgart, oaspeții au deschis scorul după doar 11 minute prin Waldemar Anton.

Leverkusen a egalat în startul reprizei secunde prin Andrich, dar câteva minute mai târziu Fuhrich a dus-o din nou în avantaj pe Stuttgart.

Finalul a aparținut formației antrenate de Xabi Alonso și după ce Adli a dus scorul la 2-2, Jonathan Tah a înscris golul victoriei în ultimul minut de joc.

Calificată de patru ori în finala Cupei Germaniei, Leverkusen a câștigat o singură dată trofeul, în sezonul 1992-1993.

SEMI FINALISTS!!!!! ONE STEP CLOSER! 90+4′ | 3-2 | #B04VfB #Bayer04 #DFBPokal pic.