Tottenham, primul gol primit cu Radu Drăgușin pe teren – Doar remiză cu Everton

Tottenham a plecat cu un singur punct de pe Goodison Park, după ce Everton a înscris golul de 2-2 (etapa 23 din Premier League) în prelungiri, la doar câteva minute după ce Radu Drăgușin și-a făcut apariția pe teren.

Richarlison a reușit o „dublă” pentru Tottenham (‘4, ’41), în timp ce pentru gazde au înscris Harrison (’30) și Branthwaite (’90+4).

Radu Drăgușin a intrat pe teren în minutul 89 (i-a luat locul lui Hojbjerg), dar nu a reușit să intervină la faza la care Branthwaite a egalat (fotbalistul lui Everton a marcat după o eroare a lui Romero).

BIG JARRAD BRANTHWAITE AT THE DEATH pic.

com/1fsdjTouR6De știut:Everton – Tottenham 2-2Brighton – Crystal Palace / sâmbătă, ora 17:00Burnley – Fulham / sâmbătă, ora 17:00Newcastle – Luton / sâmbătă, ora 17:00Sheffield Utd – Aston Villa / sâmbătă, ora 19:30Bournemouth – Nottingham / duminică, ora 16:00Chelsea – Wolverhampton / duminică, ora 16:00Manchester United – West Ham / duminică, ora 16:00Arsenal – Liverpool / duminică, ora 18:30Brentford – Manchester City / luni, ora 22:00.