VIDEO Ligue 1: PSG a condus cu 2-0, dar nu a câștigat meciul cu surprinzătoarea Brest

PSG părea că va avea o misiune facilă în partida cu Brest, dar campioana en-titre a Franței nu a reușit să câștige în etapa a 19-a din Ligue 1.

Revelația acestui sezon a revenit de la 0-2 și a plecat cu un punct de pe Parc des Princes (2-2).

PSG a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Marco Asensio (’38) și Randal Kolo Muani (’45).

Echipa lui Luis Enrique a fost de nerecunoscut în repriza secundă, iar Brest a egalat prin Mahdi Camara (’55) și Mathias Pereira Lage (’80).

Bradley Barcola (PSG) a fost eliminat în prelungirile meciului, după ce a primit două cartonașe galbene (’90+1 și ’90+3).

În urma acestui rezultat, PSG rămâne pe prima poziție în clasament (44 de puncte), iar Brest ocupă locul 3 (35 de puncte).

Între cele două se află Nice (38).

Rezumatul partidei dintre PSG și Brest:dLyon vs Rennes 2-3Nice vs Metz 1-0Marseille vs Monaco 2-2Montpellier vs Lille 0-0Reims vs Nantes 0-0Clermont vs Strasbourg 1-1Lorient vs Le Havre 3-3Toulouse vs Lens 0-2PSG vs Brest 2-2.