VIDEO SuperLiga: Remiză între Oțelul și Petrolul Ploiești – „Campioanele” egalurilor din acest sezon

Rezultat previzibil între Oțelul Galați și Petrolul Ploiești, scor 0-0, în etapa a 23-a a SuperLigii.

Cele două formații au cele mai multe rezultate de egalitate în acest sezon, câte 13.

Chiar dacă formația antrenată de Dorinel Munteanu a dominat partida atât la posesie cât și la ocazii, la final Oțelul și Petrolul și-au împărțit punctele.

Gălățenii au reușit să trimită mingea în poartă în minutul 52 prin Rusevic, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

O fază controversată s-a petrecut în minutul 88, când Bodișteanu a căzut în careul ploieștenilor după o intervenție a lui Radu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

De cealaltă parte, Petrolul putea pleca cu toate punctele după lovitura de cap din prelungiri a lui Marian Huja, respinsă de Stoian în bara transversală.

Cu câte 13 remize în acest sezon, cele două formații sunt despărțite de doar trei puncte în clasament.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Oțelul Galați și Petrolul Ploiești.

Farul Constanța – U Craiova 1948 1-0UTA Arad – Sepsi Sf.

Gheorghe 2-1Oțelul Galați – Petrolul Ploiești 0-0Dinamo București – Rapid București / 27 ianuarie, ora 20:00 FC Hermannstadt – FC Botoșani / 28 ianuarie, ora 14:00 Poli Iași – Universitatea Cluj / 28 ianuarie, ora 17:00 Universitatea Craiova – FCSB / 28 ianuarie, ora 20:00 CFR Cluj – FC Voluntari / 29 ianuarie, ora 20:00.