VIDEO SuperLiga: Farul reușește a doua victorie consecutivă – Campioana urcă pe locul patru

În prima partidă a etapei cu numărul 23 a SuperLigii, Farul Constanța s-a impus pe teren propriu în fața celor de la U Craiova 1948, scor 1-0.

Rezultatul o duce pe campioană până pe locul al patrulea.

Dacă în etapa precedentă se impunea în fața Universității Craiova, Farul a reușit victoria și în fața celeilalte formații din Bănie, U Craiova 1948.

Deși posesia pe toată durata partidei a aparținut elevilor lui Giovanni Costantino, situațiile de poartă au fost de partea constănțenilor.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Ronaldo Deaconu în minutul 8, cu un șut de la marginea careului.

A fost prima reușită de la revenirea în SuperLigă.

Până la final formația lui Gheorghe Hagi s-a jucat cu ocaziile, ratând mult ca și în etapa precedentă, în timp ce oltenii puteau primi o lovitură de la 11 metri în minutul 77, dar după verificarea VAR s-a lăsat jocul să continue.

Farul Constanța acumulează 36 de puncte și urcă momentan pe poziția a patra a clasamentului, în timp ce U Craiova 1948 rămâne pe locul 11 cu 27 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Farul Constanța și U Craiova 1948.

Farul – U Craiova 1948 1-0 UTA – Sepsi / 27 ianuarie 14:00 Oțelul Galați – Petrolul / 27 ianuarie 17:00 Dinamo – Rapid / 27 ianuarie 20:00 Hermannstadt – FC Botoșani / 28 ianuarie 14:00 Poli Iași – Universitatea Cluj / 28 ianuarie 17:00 Universitatea Craiova – FCSB / 28 ianuarie 20:00 CFR Cluj – FC Voluntari / 29 ianuarie 20:00 1.