CE Handbal masculin: Victorie dramatică pentru Ungaria, în barajul pentru locul 5

Echipa națională de handbal masculin a Ungariei a terminat pe locul al cincilea Campionatul European, după victoria la limită în fața Sloveniei, scor 23-22.

După un meci decis în ultimele minute, Ungaria s-a impus în fața Sloveniei și și-a asigurat locul al cincilea la Campionatul European de handbal masculin.

Prima repriză a început sub dominarea slovenilor, care au intrat la pauză cu avantaj de un gol, deși Ungaria echilibrase partida.

Partea secundă a adus tot Slovenia la cârmă, iar finalul a fost unul de poveste.

Conduși la o diferență de două goluri, ungurii au marcat de trei ori și au întors soarta meciului.

Hungary 𝐟𝐢𝐧𝐢𝐬𝐡 𝟓𝐓𝐇 🇭🇺👏𝙂𝙧𝙪𝙣𝙙𝙛𝙤𝙨 𝙋𝙡𝙖𝙮𝙚𝙧 𝙤𝙛 𝙩𝙝𝙚 𝙈𝙖𝙩𝙘𝙝 ⭐️ 🇸🇮 Klemen Ferlin ⭐️#ehfeuro2024 #heretoplay #HUNSLO pic.

com/D7bCIPruGtDid you expect Hungary to finish 5th before the competition? 😯🎉#ehfeuro2024 #heretoplay #HUNSLO @MKSZhandball pic.

com/Jq8dxL58cXFranța – Suedia / 26 ianuarie, ora 18:45Germania – Danemarca / 26 ianuarie, 21:30