Al treilea favorit, în sferturile de la Australian Open 2024

Daniil Medvedev a făcut luni pasul spre sferturile de la Australian Open 2024, dublul finalist de la Melbourne trecând în patru seturi de surprinzătorul Nuno Borges (Portugalia – locul 69 ATP).>> VIDEO Elina Svitolina, eliminare de la Australian Open 2024 cu ochii în lacrimi, după doar trei gameuri Medvedev, cap de serie trei, s-a impus în patru seturi, scor 6-3, 7-6(4), 5-7, 6-1, la capătul unui meci care a durat trei ore și 7 minute.A fost cea de-a 25-a victorie din carieră pentru Daniil la Grand Slamul din Melbourne.

Make that ️⃣️⃣ career Melbourne wins for Medvedev!#AusOpen • #AO2024@wwos • @espn • @eurosport • @wowowtennis pic.twitter.com/gWFt65GxiYFour down, three to go for Meddy!Daniil Medvedev is through to the #AusOpen Quarterfinals for the 3rd time, beating Borges in four sets! pic.twitter.com/vPksOZv241De știut:Novak Djokovic (1) vs Taylor Fritz (12)Jannik Sinner (4) vs Andrey Rublev (5)Hubert Hurkacz (9) vs Daniil Medvedev (3)Zverev (6) / Norrie (19) vs Kecmanovic / Alcaraz (2) >> Din calificări, în sferturile de la Australian Open 2024 – A învins o dublă campioană de la Melbourne