VIDEO Novak Djokovic, în sferturi la Australian Open 2024 – Două seturi câștigate cu 6-0

Novak Djokovic pare de neoprit în drumul spre titlul cu numărul 11 la Australian Open, principalul favorit calificându-se în sferturi, duminică, după un meci aproape perfect cu Adrian Mannarino (scor 6-0, 6-0, 6-3).>> VIDEO Australian Open 2024: Finalistul de anul trecut, eliminat de următorul adversar al lui Novak DjokovicMannarino (favorit 20) impresionase în primele runde ale competiției de la Melbourne (i-a eliminat pe Stan Wawrinka, Jaume Munar și Ben Shelton), dar nu a reușit să-i pună probleme lui Djokovic.Nole a pierdut câte un set în partidele cu Dino Prizmic și Alexei Popyrin, dar acum joacă din ce în ce mai bine și adversarii abia mai pot emite pretenții la câștigarea unor game-uri.Așa s-a întâmplat și în ultimul meci disputat de sârb pe Rod Laver Arena: Mannarino a câștigat primul său game după 80 de minute de joc, la scorul de 6-0, 6-0, 1-0 pentru Novak, iar apoi tabela s-a mai schimbat doar de două ori în dreptul său.Adrian a făcut haz de necaz după ce a pierdut primele două seturi cu 6-0.

De la publicarea primului clasament ATP (1973), niciun jucător din Top 20 nu a mai pățit acest lucru la un Grand Slam.Adrian Mannarino laughing hysterically after being down 6-0, 6-0 to Novak Djokovic.

He puts up two 0’s around his eyes 😂Sometimes all you can do is laugh.

pic.twitter.com/Z0piuINNeJDe știut:Rezumatul partidei dintre Novak Djokovic și Adrian Mannarino:Australian Open 2024 are loc în perioada 14-28 ianuarie.

Campionii en-titre de la simplu sunt Novak Djokovic și Aryna Sabalenka.>> VIDEO Câștigătoarea duelului ruso-ucrainean din optimile Australian Open 2024>> VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz și calificare în sferturi la Australian Open 2024>> VIDEO Australian Open 2024: Deținătoarea trofeului, calificare la pas în sferturile de finală