VIDEO Australian Open 2024: Jucătoarea momentului, eliminată în optimi de o câștigătoare de Grand Slam

Aventura rusoaicei Mirra Andreeva la Australian Open 2024 s-a oprit în optimi, jucătoarea de 16 ani fiind învinsă în trei seturi de Barbora Krejcikova.>> VIDEO Australian Open 2024: Deținătoarea trofeului, calificare la pas în sferturile de finalăAndreeva (47 WTA) a început mai bine partida de pe John Cain Arena și și-a adjudecat prima manșă cu 6-4.Campioană la Roland Garros 2021 (are în palmares și 7 titluri de Grand Slam la dublu și 3 la dublu mixt), Krejcikova a revenit spectaculos și s-a impus în următoarele seturi, scor 6-3, 6-2.De știut:>> VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz și calificare în sferturi la Australian Open 2024>> VIDEO Câștigătoarea duelului ruso-ucrainean din optimile Australian Open 2024 Rezumatul partidei dintre Mirra Andreeva și Barbora Krejcikova:Australian Open 2024 are loc în perioada 14-28 ianuarie.

Campionii en-titre sunt Novak Djokovic și Aryna Sabalenka.>> VIDEO Australian Open 2024: Finalistul de anul trecut, eliminat de următorul adversar al lui Novak Djokovic>> VIDEO Novak Djokovic, în sferturi la Australian Open 2024 – Două seturi câștigate cu 6-0