Serie A: Victorie dramatică pentru AC Milan – Meciul a fost întrerupt timp de 10 minute

AC Milan a obținut o victorie dramatică în deplasare la Udinese, scor 3-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21.Formația antrenată de Stefano Pioli începuse bine partida de pe Blueenergy Stadium, reușind să deschidă scorul prin Ruben Loftus-Cheek (min 31), însă gazdele au egalat până la pauză prin Samardzic (min 42).În a doua repriză, Thauvin a adus-o pe Udinese în avantaj cu un gol înscris în minutul 62, dar Luka Jovic a egalat pentru Milan spre final (min 83).Milan a dat lovitura în prelungirile partidei prin Okafor, care a marcat pentru 3-2 (min 90+3).Partida a avut și 10 minute de întrerupere, după ce suporterii gazdelor au avut scandări rasiste la adresa lui Mike Maignan.

🚨 Udinese-AC Milan game has been suspended for 10 minutes due to racist chants from Udinese fans to Mike Maignan.Maignan told the referee first — then he decided to leave the pitch.French GK returned after 10 mins as game restarted.What a shame.

We’re with you, Mike ❤️✊🏾 pic.twitter.com/N5wHdzbf7t1.