LaLiga: Real Madrid, victorie dramatică împotriva ultimei clasate

Real Madrid a primit duminică vizita Almeriei, în etapa cu numărul 21 din LaLiga, iar echipa lui Carlo Ancelotti a smuls greu o victorie, după ce oaspeții au condus cu 2-0.Almeria, ultima clasată din LaLiga, a dat prima lovitură pe Santiago Bernabeu în minutul 1, când Ramazani a reușit să puncteze din pasa lui Robertone.

Înaintea pauzei, Gonzalez a dublat avantajul oaspeților (min 43).În a doua repriză, Jude Bellingham a redus din diferență în minutul 56, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Oaspeții au dat replica iar prin Arribas, dar reușita acestuia a fost anulată pe motiv de fault în atac.5 minute mai târziu, Vinicius a restabilit egalitatea pentru vicecampioana Spaniei, din pasa lui Tchouameni.Jude Bellingham a avut și el un gol anulat în minutul 77, însă adevărata lovitură a venit în al 9-lea minut de prelungire, când Dani Carvajal a marcat golul victoriei.1.