VIDEO SuperLiga: Victorie importantă pentru U Cluj

Universitatea Cluj a urcat pe loc de play-off, după ce sâmbătă s-a impus pe teren propriu în duelul cu Hermannstadt, scor 2-1, în etapa cu numărul 22 din SuperLiga României.Universitatea Cluj a început cu dreptul anul 2024 și a învins-o pe Hermannstadt, într-un meci disputat pe Cluj Arena.Prima repriză a fost una destul de echilibrată, însă oaspeții au spart gheața în partea secundă, când Murgia a reușit să marcheze din pasa lui Paraschiv (min 62).Replica echipei antrenate de Ioan Ovidiu Sabău a venit în minutul 65, când Alexandru Chipciu l-a învins pe portarul advers cu un șut din marginea careului.Daniel Popa a stabilit scorul final al partidei (min 79) din pasa lui Dan Nistor.Aici poți vedea rezumatul partidei dintre U Cluj și HermannstadtSepsi – Poli Iași 6-0Rapid – U Craiova 1948 4-3Universitatea Cluj – Hermannstadt 2-1Petrolul – Dinamo / 20 ianuarie 20:00 FC Botoșani – CFR Cluj / 21 ianuarie 15:00 Universitatea Craiova – Farul / 21 ianuarie 20:45 FC Voluntari – Oțelul / 22 ianuarie 17:00 FCSB – UTA / 22 ianuarie 20:00 1.