VIDEO SuperLiga: Petrolul, victorie la limită cu Dinamo

Petrolul Ploiești s-a apropiat de zona de play-off, după ce a învins-o la limită pe Dinamo, scor 1-0, într-o atmosferă de poveste pe stadionul Ilie Oană.Într-o atmosferă încântătoare creată de suporterii prahoveni, Dinamo a controlat prima repriză, însă jucătorii oaspeților nu au găsit drumul spre gol.Lovitura de grație au dat-o găzarii în repriza a doua, prin Jair (min 80), care a stabilit și scorul final al partidei.Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Petrolul și DinamoSepsi – Poli Iași 6-0Rapid – U Craiova 1948 4-3Universitatea Cluj – Hermannstadt 2-1Petrolul – Dinamo 1-0FC Botoșani – CFR Cluj / 21 ianuarie 15:00 Universitatea Craiova – Farul / 21 ianuarie 20:45 FC Voluntari – Oțelul / 22 ianuarie 17:00 FCSB – UTA / 22 ianuarie 20:00 1.