VIDEO Dennis Man și Valentin Mihăilă, spectacol în victoria cu Sampdoria

Parma Calcio a ajuns la 8 meciuri consecutive fără eșec în Serie B.

Formația unde evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă a trecut cu scorul de 3-0 de Sampdoria, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21.Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă în primul 11, Parma a obținut o nouă victorie categorică în Serie B.Cu un obiectiv clar de a promova în primul eșalon al fotbalului italian, oaspeții au deschis scorul în minutul 41 al partidei prin Dennis Man, care a fructificat o lovitură de la 11 metri.3 minute mai târziu, același Dennis Man s-a aflat și la originea golului de 2-0, reușit de conaționalul Valentin Mihăilă.⚽️ GOL Vali Mihăilă 🇷🇴🅰️ ASSIST Dennis Man 🇷🇴Enfin alignés ensemble, c’est rare, nos 2 Roumains combinent et permettent à Parme de rouler sur la Serie B ! Man avait déjà ouvert le score sur penalty, son 9e but ⚽️⚡#SampdoriaParmaSerie A 🇮🇹🔜pic.twitter.com/hPVsHjjvZWMihăilă a fost înlocuit în minutul 67 de Benedyczak, iar peste două minute, Parma a mai punctat încă o dată, grație reușitei lui Estevez.Partipilo a intrat în locul lui Man, în minutul 85.Cu această victorie, Parma își consolidează poziția de lider în Serie B, distanțându-se la 7 puncte de Venezia.