VIDEO SuperLiga: Sepsi, „set” în fața unei nou promovate

Sepsi Sfântu Gheorghe a început ca din tun anul 2024 și s-a impus fără emoții în fața celor de la Politehnica Iași.

Formația antrenată de Bernd Storck a câștigat meciul cu scorul de 6-0.Sepsi Sfântu Gheorghe s-a apropiat de podium după primul meci pe anul 2024.Câștigătoarea Cupei și a Supercupei României a învins-o clar pe Poli Iași, la capătul unui meci controlat de covăsneni.Gazdele au deschis scorul în minutul 19 al partidei, prin Ștefănescu, iar Cosmin Matei (min 36) a transformat o lovitură de la 11 metri.6 minute mai târziu, Păun a majorat avantajul lui Sepsi, la o fază la care a profitat de o respingere greșită a ieșenilor.După pauză, Sepsi a continuat asaltul la poarta oaspeților, iar Kallaku (min 63) a marcat pentru 3-0 cu un șut deviat.Ștefănescu a înscris încă o dată în minutul 85, iar Mihai Bălașa a stabilit scorul final (min 88), dintr-un penalty.Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Sepsi și Poli IașiSepsi – Poli Iași 6-0Universitatea Cluj – Hermannstadt / 20 ianuarie 17:00 Petrolul – Dinamo / 20 ianuarie 20:00 FC Botoșani – CFR Cluj / 21 ianuarie 15:00 Universitatea Craiova – Farul / 21 ianuarie 20:45 FC Voluntari – Oțelul / 22 ianuarie 17:00 FCSB – UTA / 22 ianuarie 20:00 1.