Handbal (f): CSM București, lider detașat în Liga Națională – 13 victorii consecutive

CSM București a reușit o nouă victorie în etapa cu numărul 13 din Liga Națională la handbal feminin.

„Tigroaicele” s-au impus cu scorul de 35-31 pe terenul lui SCM Craiova.

După înfrângerea pe terenul franțuzoaicelor de la Brest Bretagne, scor 24-21, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, CSM București a revenit cu o victorie în Liga Florilor.

Elevele lui Adi Vasile au trecut cu scorul de 35-31 de SCM Craiova.

Formația din Craiova a început mai bine partida, iar la jumătatea primei reprize avea un avans de trei goluri pe tabelă.

Meciul s-a echilibrat și după 17-17 la pauză, partea secundă a aparținut „tigroaicelor”, care au încheiat partida la o diferență de patru goluri.

După 13 etape scurse din Liga Națională, CSM București ocupă primul loc cu punctaj maxim.