CE Handbal masculin: Eșec pentru naționala României în ultimul meci din grupă

Naționala de handbal masculin a României a încheiat grupa de la Campionatul European cu înfrângeri pe linie, după ce a pierdut și ultimul joc, cel împotriva Croației, scor 31-25.Echipa națională de handbal masculin a României a încheiat cu un eșec grupa B de la Campionatul European din Germania.Tricolorii au fost învinși și în ultimul meci, cel contra Croației, punând capăt unui parcurs de coșmar la acest turneu final.România a început modest meciul, iar la pauză croații conduceau la 4 goluri.

În a doua repriză, Croația s-a desprins și a controlat în totalitate partida, iar victoria îi califică în următoarea fază a competiției.Austria va juca împotriva Spaniei tot marți, de la ora 21:30.

1.

Croația 5p / 98:822.

Austria 3p / 59:523.

Spania 2p / 65:634.

România 0p / 73:98.Cum arată grupele de la CE de handbal masculinGrupa A: Franţa, Macedonia de Nord, Elveţia, GermaniaGrupa B: Spania, Croația, Austria, RomâniaGrupa C: Ungaria, Serbia, Islanda, Muntenegru Grupa D: Norvegia, Slovenia, Polonia, Insulele FeroeGrupa E: Suedia, Olanda, Bosnia, GeorgiaGrupa F: Danemarca, Portugalia, Cehia, GreciaDe știut: