VIDEO Olimpiu Moruțan, gol în Cupa Turciei

Ankaragucu a obținut marți calificarea în optimile de finală ale Cupei Turciei, după ce a învins-o pe Rizespor cu scorul de 3-1.

Olimpiu Moruțan a fost titular și a marcat pentru echipa gazdă.Olimpiu Moruțan a jucat din primul minut pentru echipa sa, iar internaționalul român a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor în al 11-lea minut de prelungire, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Olimpiu Morutan 🇷🇴⚽️A clean penalty in the final seconds of a cup game against Rizespor.

Morutan plays regularly and quite well, perfect to be in good shape and at least a super sub this summer for EURO.

✅️However I hope he can get a good move soon.pic.twitter.com/JgVvsQ8vLtPentru echipa sa au mai punctat Guneren (min 57) și Cigerci (min 90+7, penalty), iar pentru Rizespor a marcat Pala (min 83).Cu această victorie, Ankaragucu a avansat în faza optimilor.