Victorie pentru FCSB într-un meci amical disputat în Turcia

FCSB a câștigat, scor 3-1, meciul amical jucat duminică împotriva celor de la LASK Linz, partida disputându-se în Turcia.Pentru liderul din SuperLiga au marcat Luis Phelipe (21′), Florinel Coman (65′) şi David Miculescu (75′).Golul austriecilor a fost marcat de Ljubicic, în minutul 71.

În primul meci oficial din 2024, FCSB va da peste UTA Arad.

Partida va avea loc pe Arena Națională în ziua de 22 ianuarie.

Duelul va face parte din etapa cu numărul XXII.>> SuperLiga: Când se joacă Dinamo – Rapid și Universitatea Craiova – FCSB Reamintim că după pauza de iarnă de aproape o lună de zile, SuperLiga se va relua în data de 19 ianuarie, cu etapa a 22-a.Sepsi – Poli Iași / 19 ianuarie 17:00 Rapid – U Craiova 1948 / 19 ianuarie 20:00 Universitatea Cluj – Hermannstadt / 20 ianuarie 17:00 Petrolul – Dinamo / 20 ianuarie 20:00 FC Botoșani – CFR Cluj / 21 ianuarie 15:00 Universitatea Craiova – Farul / 21 ianuarie 20:45 FC Voluntari – Oțelul / 22 ianuarie 17:00 FCSB – UTA / 22 ianuarie 20:00 1.